Borowikowe Zacisze

Królowej Polski 10, 34-435 Falsztyn

Atrakcje obiektu

Balie wodne opalane drzewem

Na terenie Obiektu znajdują się dwie balie. Drewniana beczka wypełnione po brzegi wodą pełniły niegdyś funkcje wanien. Od kiedy po raz pierwszy drewnianą balię połączono z piecem opalanym drewnem, kąpiel stała się nie tylko niezbędną czynnością higieniczną, ale również odprężającym, zdrowotnym rytuałem. Do dziś, niezależnie od pory roku, poddajemy ciało relaksującemu działaniu wody i wygrzewamy je w gorącej parze. Czerpiąc przyjemność z kąpieli w balii, możemy równocześnie zadbać o zdrowie co potwierdzają liczne badania naukowe, które dowodzą, że balia ogrodowa to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na zaburza krążenia krwi i wiele innych schorzeń. Odpoczynek w gorącej balii uspokaja umysł i hartuje ciało. Doskonale sprawdza się ona nie tylko zimą, serwując nam relaksacyjna gorącą kąpiel, ale także latem, pełnią funkcję basenu.

Hartująca kąpiel na świeżym powietrzu, chwila odprężenia i zanurzenie w kojącej sile natury- to wszystko znajdą Państwo właśnie u Nas w Borowikowym Zaciszu.

Sauna na podczerwień

Kabina sauny wykonana jest z naturalnego drewna, czyli podobnie jak w saunie tradycyjnej, ale jej lecznicze działanie związane jest z promieniami podczerwonymi i wytwarzaną przez nie energii cieplej. Wnikają one w ciało (do głębokości około 3-4 cm), dzięki czemu szybko, skutecznie i bezpośrednio oddziałują na cały organizm. W tej saunie nie muszą panować tak wysokie temperatury jak w tradycyjnej saunie, wystarczy 30-60 stopni C, by odczuć jej prozdrowotne właściwości. Wynika z tego jeszcze jedna dodatkowa zaleta – mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze, oczywiście jeśli nie ma wyraźnych przeciwwskazań lekarskich.

Wskazania do korzystania z sauny na podczerwień:

 • bóle i zwyrodnienie kręgosłupa,
 • bóle stawów, w tym choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, inne choroby reumatyczne,
 • rwa kulszowa,
 • różnego rodzaju dyskopatie,
 • zaburzenia krążenia obwodowego,
 • stany pourazowe narządu ruchu oraz skurcze i napięcie mięśni,
 • bóle menstruacyjne,
 • niedociśnienie,
 • odleżyny, żylaki, hemoroidy,
 • cukrzyca,
 • nadwaga i otyłość,
 • choroby skóry (np. wyprysków) oraz oparzenia.

Sauna fińska

Znana także jako sauna sucha, wyróżnia się najwyższą temperaturą ze wszystkich saun – od 60 do 110 stopni Celsjusza, przy równoczesnej niskiej wilgotności rzędu 5-15%. Sercem sauny fińskiej jest piec, który ogrzewa kamienie, siedziska i oparcia.
 

Zalety suchej sauny

Przebywanie w suchej saunie sprawia, że organizm oczyszcza się z toksyn. To także dobra metoda na relaks, rozluźnienie i zniwelowanie napięcia wynikającego ze stresu. Co ciekawe, sauna sucha posiada także właściwości odchudzające. Jeden seans w jej wnętrzu pozwala spalić nawet 300 kalorii! 

Regularne korzystanie z sauny fińskiej korzystnie działa na:

 • układ krążenia, 
 • pracę serca 
 • regulowanie skoków ciśnienia. 

Wzmacnia także naturalną odporność organizmu. Chodzenie do suchej sauny poleca się osobom mającym problemy z m.in. napięciem mięśni grzbietu, przewlekłym reumatoidalnym zapaleniem stawów i kontrolowaną astmą oskrzelową. Przy jednoczesnej opiece lekarza i przyjmowaniu leków stabilizujących ciśnienie tętnicze, z sauny suchej mogą korzystać także osoby borykające się z nadciśnieniem.

Jak korzystać z sauny fińskiej?

W suchej saunie można przebywać przez maksymalnie 15 minut. Po tym czasie należy z niej wyjść, wziąć prysznic, osuszyć się i chwilę odpocząć. Powtórzenie tego cyklu dwu lub trzykrotnie traktuje się jako pełną sesję w saunie. Po ostatnim wyjściu z kabiny grzewczej należy spłukać ciało wodą (bez użycia mydła!), osuszyć się i odpoczywać w pozycji leżącej przez 15-20 minut. 

Plac zabaw dla dzieci

Piękny drewniany plac zabaw ze ślizgawką, huśtawką, ścianką do wspinania oraz piaskownicą. Dla dzieci przygotowane są również zabawki do zabawy w piaskownicy.

Kociołek na ognisku

Zapomniany kociołek z ogniska to pyszny pomysł na obiad lub kolację pod chmurką 🙂 Nasi goście mogą zamówić sobie u nas taką ucztę – zgłaszając co najmniej dzień wcześniej taką chęć. 

Grill

Przy każdym z domków znajduje się kamienny grill, na wyposażeniu domków również akcesoria do grilla.

Pokój zabaw dla dzieci

W pokoju zabaw (znajdującym się w domku Zuzanna) dostępne są gry planszowe, puzzle, klocki, zabawki a wszystko po to żeby naszym najmłodszym gościom umilić i uatrakcyjnić pobyt.