borowikowezacisze@gmail.com 692 860 754, 600 293 685

Nasze atrakcje

Balia wodna opalana drzewem

Balie wypełnione po brzegi wodą pełniły niegdyś funkcje wanien. Od kiedy po raz pierwszy drewnianą balię połączono z piecem opalanym drewnem, kąpiel stała się nie tylko niezbędną czynnością higieniczną, ale również odprężającym, zdrowotnym rytuałem. Do dziś, niezależnie od pory roku, poddajemy ciało relaksującemu działaniu wody i wygrzewamy je w gorącej parze. Czerpiąc przyjemność z kąpieli w balii, możemy równocześnie zadbać o zdrowie co potwierdzają liczne badania naukowe, które dowodzą, że balia ogrodowa to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na zaburza krążenia krwi i wiele innych schorzeń. Odpoczynek w gorącej balii uspokaja umysł i hartuje ciało. Doskonale sprawdza się ona nie tylko zimą, serwując nam relaksacyjna gorącą kąpiel, ale także latem, pełnią funkcję basenu.

Hartująca kąpiel na świeżym powietrzu, chwila odprężenia i zanurzenie w kojącej sile natury- to wszystko znajdą Państwo właśnie u Nas w Borowikowym Zaciszu..

Sauna na podczerwień

Kabina sauny wykonana jest z naturalnego drewna, czyli podobnie jak w saunie tradycyjnej, ale jej lecznicze działanie związane jest z promieniami podczerwonymi i wytwarzaną przez nie energii cieplej. Wnikają one w ciało (do głębokości około 3-4 cm), dzięki czemu szybko, skutecznie i bezpośrednio oddziałują na cały organizm. W tej saunie nie muszą panować tak wysokie temperatury jak w tradycyjnej saunie, wystarczy 30-60 stopni C, by odczuć jej prozdrowotne właściwości. Wynika z tego jeszcze jedna dodatkowa zaleta – mogą z niej korzystać zarówno dzieci, jak i osoby starsze, oczywiście jeśli nie ma wyraźnych przeciwwskazań lekarskich.

Wskazania do korzystania z sauny na podczerwień:

 • bóle i zwyrodnienie kręgosłupa,
 • bóle stawów, w tym choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, inne choroby reumatyczne,
 • rwa kulszowa,
 • różnego rodzaju dyskopatie,
 • zaburzenia krążenia obwodowego,
  stany pourazowe narządu ruchu oraz skurcze i napięcie mięśni,
 • bóle menstruacyjne,
 • niedociśnienie,
 • odleżyny, żylaki, hemoroidy,
 • cukrzyca,
  nadwaga i otyłość,
 • choroby skóry (np. wyprysków) oraz oparzenia.

Plac zabaw dla dzieci

Piękny drewniany plac zabaw ze ślizgawką, huśtawką, ścianką do wspinania oraz piaskownicą. Dla dzieci przygotowane są również zabawki do zabawy w piaskownicy.

Grill

Przy każdym z domków znajduje się kamienny grill, na wyposażeniu domków również akcesoria do grilla.

Pokój zabaw dla dzieci

W pokoju zabaw (znajdującym się w domku Zuzanna) dostępne są gry planszowe, puzzle, klocki, zabawki a wszystko po to żeby naszym najmłodszym gościom umilić i uatrakcyjnić pobyt.

 

Atrakcje okolic Falsztyna

Falsztyn to wioska malowniczo położona w paśmie Pienin Spiskich, na wysokości 610-660 m n.p.m., wchodząca w skład Polskiego Spiszu, można rzec, iż jest azylem dla przyjezdnych szukających wytchnienia i rekreacji w bliskości z naturą. Wioska powstała prawdopodobnie w XV wieku, w miejscu średniowiecznego klasztoru zniszczonego w trakcie najazdu husytów. Przez lata należała do właścicieli Zamku Dunajec w Niedzicy.

Falsztyn to przede wszystkim walory przyrodnicze – górskie powietrze i urokliwy lesisty krajobraz. Z wioski rozciąga się malowniczy widok na Pieniny, Tatry i Gorce. Nad jeziorem mieści się rezerwat przyrody Zielone Skałki. Te stromo wznoszące się nad taflą wody skały wapienne o wysokości 80–100 m wchodzą w obręb Pieńińskiego Parku Narodowego, a cały obszar od strony Falsztyna, bezpośrednio przyległy do brzegu jeziora, stanowi otulinę Parku.


Lista przykładowych atrakcji:

 1. Szlaki turystyczne mapa-turystyczna.pl
 2. Zamek w Niedzicy www.niedzicazamek.pl
 3. Zamek w Czorsztynie www.zamek-w-czorsztynie.pl
 4. Tama – zapora  Niedzica www.zzw-niedzica.com.pl
 5. Park miniatur https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g1025372-d8370739-Reviews-Miniature_Park-Niedzica_Lesser_Poland_Province_Southern_Poland.html
 6. Plaża i kąpielisko Zamajerz w miejscowości Niedzica – Zamek www.plazapieniny.pl 
 7. Rejsy statkiem po Zalewie www.jezioroczorsztynskie.com
 8. Spływ Dunajcem www.flisacy.com.pl
 9. Spływ pontonami http://sebateks.pl/
 10. Przystań – wypożyczalnia sprzętu wodnego www.niedzica.pl/48-Przystan_wodna_Zamajerz
 11.  Wspinaczka skałkowa na ścianach Kramnicy i Obłazowej www.go4adventure.pl
 12. Spacer koronami drzew https://chodnikkorunamistromov.sk/
 13. Muzeum Czerowny Klasztor https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g3181349-d7082122-Reviews-Muzeum_Cerveny_Klastor-Cerveny_Klastor_Presov_Region.html 
 14. Kościół w Dębnie Podhalańskim http://www.niedzica.pl/65-Kosciol_w_Debnie_Podhalanskim
 15. Stadnina koni Rajd http://www.mojeurlopy.pl/szczawnica/atrakcje-turystyczne/2605 
 16. Ablandia Park Linowy https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g2428022-d6959395-Reviews-Ablandia_Rope_Park-Kroscienko_nad_Dunajcem_Lesser_Poland_Province_Southern_Polan.html
 17. Trasy rowerowe http://www.niedzica.pl/69-Trasy_rowerowe
 18. Tor saneczkowy https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g3780546-d14892114-Reviews-Tor_saneczkowy-Kluszkowce_Lesser_Poland_Province_Southern_Poland.html
 19. Muzyczna Owczarnia http://www.niedzica.pl/63-Muzyczna_Owczarnia
 20. Snow Dream – kuligi http://www.mojeurlopy.pl/bukowina-tatrzanska/atrakcje-turystyczne/2635
 21. Narciarstwo